Prvi avion Rajanera sleteo na banjalučki aerodrom
Banjaluka — Na banjalučki aerodrom sleteo je prvi avion Rajanera, čime je ova niskotarifna evropska avio-kompanija uspostavila prve letove iz Bosne i Hercegovine.
Avion je tradicionalno dočekan vodenim topovima u prisustvu Željke Cvijanović, predsednice Vlade Republike Srpske, Igora Radojčića, gradonačelnika Banjaluke, Neđe Trninića, ministra saobraćaja i veza RS, Predraga Gluhakovića, ministra trgovine i turizma RS, i drugih zvaničnika, prenose Nezavisne novine.
Rajaner će u zimskom rasporedu banjalučkog aerodroma imati letove šest puta sedmično na tri rute.
Po dva puta sedmično će leteti na liniji Banjaluka-Stokholm, zatim Banjaluka-Brisel, i Banjaluka-Memingem.
Duško Kovačević, v.d. generalnog direktora Međunarodnog aerodroma Banjaluka izrazio je zadovoljstvo zbog lansiranja prvih letova Rajanera iz banjalučke vazdušne luke, isitčući da je ovo veliki dan kako za Banjaluku, tako i za RS.
„Ovaj istorijski momenat će olakšati našu komunikaciju sa Evropom i svetom, i imaće odličan uticaj na ekonomske trendove u našoj regiji, a i šire“, ocenio je on.
Dodao je da veruje da će naredne godine broj putnika na banjalučkom aerodromu biti veći od 100.000.
Tanjug