Kosovo* ostvarilo prvu pobedu u svojoj istoriji

Fudbalska reprezentacija Kosova* ostvarila je prvu pobedu u zvaničnim takmičenjima trijumfom nad Farskim ostrvima.

Kosovo je slavilo protiv Farskih ostrva sa 2:0 golovima Arbera Zenelija u 51. minutu i Atdhea Nuhiua pet minuta kasnije.

Ovo je bio drugi meč u okviru treće grupe Lige D za Kosovo* i prva pobeda, posle remija bez golova protiv Azerbejdžana, kako u toj grupi tako i u celokupnoj istoriji.

Ova republika je prvo zvanično takmičenje igrala tokom 2016. i 2017. godine kada su učestvovali u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji, ali su tom prilikom ostvarili učinak od jednog remija i devet poraza.

Pobeda u prijateljskim mečevima jeste bilo, ali oni se ne računaju u zvaničnu statistiku, tako da je ovo prva takva pobeda u istoriji Kosova.

Kosovo* svoj naredni meč igra 11. oktobra protiv Malte na domaćem terenu, a zatim idu na gostovanje i revanš Farskim ostrvima tri dana kasnije.